• Drahošovi
Svátost biřmování ve farnosti Proseč

Fotografie z udělování svátosti biřmování - farnost Proseč, květen 2013.

Den mozku v Hamzově odborné léčebně Luži Košumberk 22.5.2013

V letošním roce připravila Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé v rámci Evpropského dne mozku celodenní program pro širokou veřejnost. Přednášky odborníků z řad lékařů, fyzioterapeutů a psychologů doprovazela výstava specializovaných firem. Dobrovolníci si mohli vyzkoušet na vlastní kůži balanční plošinu, oscilační tyče a jiné pomůcky používané při rehabilitaci ve zdejší léčebně. Pro tělesně postižené zde byly přistaveny dva vozy s ukázkou možných úprav interiéru pro pomůcky, vozíky apod. Odpolední odborné přednášky vystřídala na několik okamžiků pohádka pro dospělé - pobavit návštěvníky přijel Jan Honza Lušovský, jak sám o sobě říká - kreslíř, humorista a emeritní učitel stolničení\". A v neposlední řadě byla možnost projet se na koních v rámci nabízené hipoterapie a navštívit řemeslný jarmark..

8. otevírání parku v Hamzově odborné léčebně - pravidelným hostem RNDr. Václav Větvička

I letos uspořádala Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé již 8. otevírání parku. Pravidelným hostem je RNDr. Václav Větvička, český botanik, v minulosti ředitel Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK v Praze, moderátor pořadu Dobré jitro a spisovatel. Po úvodní přednášce na téma Stromy z blízka se návštěvnici vydali shlédnou výstavu fotografií Mgr. Kaly. Pravidlná procházka parkem byla zakončena autorským čtením RNDr. Větvičky.

Tříkrálový ples 2013 ve Skutči

A plesová sezóna ve Skutči začíná již tradičním Tříkrálovým plesem..

Tříkrálová sbírka 2013 – požehnání

Několik fotografií z požehnání koledníkům Tříkrálové sbírky v lednu 2013

Fotografie ze zpívání u jesliček 2012

Tradiční živý betlém ve Skutči měl letos jednu příjemnou změnu:) Při shlédnutí příběhu o narození Ježíška jsme si mohli zazpívat koledy v krásném prostředí skutečského chrámu Nanebevzetí Panny Marie..

Maturitní ples 2011 - Oktáva A Skuteč

21. ledna: Maturitní plesa Gymnázia Suverénního řádu maltézských rytířů oktávy A ve Skutči. Fotoreportáž z celého večera od šerpování, plesání, předtančení, půlnočního překvapení - vystoupil zde finalista soutěže Československo má talent, kouzelník Richard Nedvěd, až po závěrečné zašlapávání šerp.

Tříkrálová sbírka a Tříkrálový ples 2011

Svátek Tří Králů s sebou nenese pouze konec doby vánoční, ale ohlašuje i každoroční celorepublikovou charitní Tříkrálovou sbírku a Tříkrálový ples pořádaný farníky ze Skutče, Rané a Předhradí...jelikož jsem i letos nosil na klopě vizitku pořadatel plesu, fotografií zde není tolik, kolik bych si přál...

Živý betlém 2010

Tradiční živý betlém se konal i letos na svátek sv. Štepána 26.12.2010 na náměstí ve Skutči. Po jeho skončení byla možnost navštívit kostel Nanebevzetí Panny Marie a poslechnou a zazpívat si koledy.

Skutečský majáles 2010

6.1. 2010: Skutečský majáles 2010. Několik fotografií z průvodu v maskách, vztyčování májky, divadelního představení skupiny historického šermu FAMILIARISDOMINI REGIS a večerního koncertu Vypsané fixy.

Maturitní ples 2010 Oktáva A

23.1 2010: skutečské gymnázium - třída Oktáva A. Vybrané fotografie zachycují průběh celého večera. Slavnostní zahájení, šerpování, zametání drobných, krásné předtančení umělecké skupiny, půlnoční zašlapávání šerp, barmanské vystoupení s fireshow efekty. Celý večer je proložen skupinovými snímky se studenty před, za, pod, na...prostě ve všech možných pózách, které ten večer frčely...

Prezident Václav Klaus navštívil Skuteč

8.9.2009: Během třídenní návštěvy Pardubického kraje navštívil město Skuteč prezident Václav Klaus s manželkou Livií.

Route Doly Bikers ve Skutči

25.4.2009: Jarní motorkářská jízda s názvem "Na motorce pod sjezdovku" pořádaná Doly Bikers. Jízda začala v Pardubicích a končila pod sjezdovkou v Hlinsku. Jediná zastávka na cestě se konala ve Skutči - zde máte to nejlepší, krásné stroje, momentky ze setkání i velké panorama.